Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Dokuz Eylül Ünv Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuar Teknikleri Program ı - Tıbbi Laboratuar Teknikleri Program ının Amacı - Tıbbi

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Dokuz Eylül Ünv Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Dokuz Eylül Ünv Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
  Tıbbi Laboratuar Teknikleri Programı - Tıbbi Laboratuar Teknikleri Programının Amacı - Tıbbi Laboratuar Teknikleri Programı Eğitiminin içeriği

  Programın Adı : Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı

  Eğitime Başlayış Tarihi : 1991-1992

  ÖSS Puan Türü : Sınavsız

  Program Başkanı : Yrd.Doç.Dr.Nevcivan GÜLDAŞ (2018- )  Önceki Program Başkanları :

  Yrd.Doç.Dr. Dilek ÇIMRIN (2008-2018)
  Prof. Dr. Hüray İşlekel (2002-2008)

  Yrd.Doç. Dr. Giray Yalaz (1997-2002)

  Doç. Dr. Ayşe Yüce (1996-1997)

  Doç. Dr. Banu Önvural (1996-1996)

  Doç. Dr. Gül Güner (1991-1996)

  Programın Kuruluşu :

  1991-1992 Öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Tıbbi laboratuvar Programı eğitime başlamıştır.

  Programın Amacı :

  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programının amacı, başlıca klinik biyokimya, mikrobiyoloji,patoloji, moleküler biyoloji ve genetik laboratuvarlarında kimyasal analizleri yapacak eleman yetiştirmektir. Sağlık Meslek lisesinin tıbbi laboratuvar bölümü mezunu öğrenciler bu programı tercih edebilirler.

  Eğitimin İçeriği :

  Tıbbi laboratuvar teknikerliği Programında eğitim süresi içersinde öğrenciler; temel tıp bilimlerinden yoğun bir eğitim almaktadır. Mesleki dersler olarak biyokimya, mikrobiyoloji, immunoloji, laboratuvar yöntem ve hesaplamaları,patoloji, genetik, hematoloji, endokrin derslerinin yanı sıra anatomi, fizyoloji,etik,yabancı dil,Türk dili ve Atatürk ilkeleri dersleri verilmekte,2. dönemin büyük bir çoğunluğunda Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Merkez Laboratuvarı ve Kan merkezinde uygulamalı eğitim verilmektedir. Öğrenciler 1. sınıfta temel İngilizce eğitimi alırken 2. yıl mesleki ağırlıklı İngilizce eğitimi almaktadırlar. Öğrenciler, tıbbi etik ve deontolojik kurallara sıkı sıkıya bağlı, hasta haklarına saygılı her an her şartta verilen görevi yerine getirebilecek ruhsal ve fiziksel yapıya sahip kişiler olarak yetiştirilmektedir. Öğrencilerimiz 1. sınıf sonunda 6 hafta, 2. sınıf sonunda 4 hafta olan yaz stajlarını hastane Laboratuvarlarında yapmaktadırlar.

  Mezuniyet Sonrası İş Olanakları:

  Programda yer alan mesleki uygulama ve stajların tümünü tamamlayarak Tıbbi Laboratuvar Teknikeri Unvanı ile programdan mezun olmaktadırlar. Tıbbi Laboratuvar teknikerleri çalıştıkları laboratuvar ve bilim dallarında uzman yönetiminde, tekniklere uygun test ve analizler yaparlar.

  İşbirliği Yapılacak Kurum ve Kuruluşlar:

  Programın gerektirdiği öğretim faaliyetleri, istihdam olanakları ve planlama konularında; Sağlık Bakanlığı, Sağlık Müdürlükleri, kamu ve özel sağlık kuruluşları (hastaneler, klinik, poliklinik ve laboratuvarlar, tıp merkezleri, hıfzısıhha merkezleri, dispanserler, sağlık ocakları, toplum sağlığı merkezleri, aile hekimlikleri vb), belediyeler, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları ile iş birliği yapılır.


  Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler :

  Programımızdan mezun olan öğrenciler “Biyoloji, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri” bölümlerine dikey geçiş yaparak lisans eğitimi yapabilirler.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Uludağ Ünv Sağlık Hiz. Meslek Yüksek Okulu
 3. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Akdeniz Üniversitesi
 4. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Gazi Üniversitesi Gazi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Mesle
 5. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri - Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Okulu
 6. Tıbbi Laboratuar Teknikleri - Ege Üniversitesi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş