Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

AcıBadem Üniversitesi ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ tarihçe Acıbadem Üniversitesi , Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 28

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  AcıBadem Üniversitesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  AcıBadem Üniversitesi

  ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ  tarihçe

  Acıbadem Üniversitesi, Acıbadem Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından 18 Mayıs 2007 tarih ve 26526 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 28 Mart 1983 tarih ve 2809 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanununa 5656 sayılı Kanunun 1.maddesi ile eklenen Ek 74.madde ile İstanbul’da kamu tüzel kişiliğe sahip bir vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur.

  Genel Bilgi

  Acıbadem Üniversitesinin esas amacı sağlık bilimleri alanındaki tüm bilim dallarını bir araya getiren bir üniversite olmaktır. Fakat gerek kanunun, gerekse Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının görüşü olarak üniversitemiz sadece sağlık bilimleri üniversitesi olarak kurulamamıştır. Buna rağmen yapısının oluşturulmasında daha çok sağlık bilimlerine ve buna yakın bilim dallarına öncelik verilecektir.

  Acıbadem Üniversitesi sağlık bilimleri alanında ülkemizde mevcut bulunan açığı kapatmak üzere üstün bilgili, teknoloji kullanabilen, bilim üretebilen, yenilikçi elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Yetiştirilecek olan elemanlar sadece ulusal açığımızı kapatmayacak, aynı zamanda uluslararası yarışabilecek elemanlar olacaktır. Üniversitemiz kendini mesleğine adamış üstün nitelikli, akademik çalışmaya yatkın meslek mensupları yetiştirecektir. Bu amaca ulaşmak için seri üretilen insan gücü değil,nitelikli, özelliği olan, az sayıda insan gücü yetiştirilmesi hedeflenecektir.

  Bu nedenle üniversitemiz kalabalık nüfuslu bir üniversite olmaktan çok az sayıda öğrenci alan araştırma odaklı bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

  Vizyonu;

  Eğitim ve öğretimdeki mükemmeliyet düzeyi yüksek, kültürel ve sosyal açıdan donanım, etik değerlere önem veren bireyler yaratmadaki kararlılığı; çağdaş, yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla hür düşünceyi yaşatan, Atatürkçü, Türkiye’ye model oluşturan ve dünyada referans gösterilen bir akademik kurum olmaktır.

  Misyonu;

  - Yükseköğretim Kurumlarına kanunla verilen görev çerçevesinde ulusal ve uluslararası alanda mesleki yeterlilik ve akademik tanınırlılık düzeyine ulaşmak;
  - Bilimsel düşünceyi ön planda tutmak;
  - Yeni fikir ve kavramlar geliştirilmesine ortam sağlamak;
  - Bilginin yayılmasını sistemli eğitim ve öğretim ile sağlamak;
  - Bilimsel özgürlüğü ön plana çıkararak eşitlik, etik değerler ve takım çalışması ilkelerine göre faaliyet göstermektir.

  Kampüste Yaşam

  Acıbadem Üniversitesi Maltepe Yerleşkesi’nde 2009-2018 Eğitim ve Öğretim yılına başlayacaktır. Kozyatağı Erenköy’deki kampüsüne iki senenin içerisinde taşınmayı planlamaktadır. Maltepe Yerleşkesindeki tüm derslikler ve laboratuarlar en son teknolojiye dayalı cihazlarla donatılmıştır. Binada tabildot ve alakart restoranı mevcuttur. Kablosuz internete erişim, modern bilgisayar laboratuarı ve zengin kütüphane olanakları ile araştırma laboratuvarları öğrencilerimizin hizmetindedir. Üniversitemizin 100 metre yakınında bulunan Maltepe Belediyesi Kültür Merkezinin tüm imkanlarından öğrencilerimiz yararlanabilecektir.Yurt ve ulaşım için kayıt sırasında yapılacak başvurular değerlendirilecektir.

  Akademik Birimler

  Fen-Edebiyat Fakültesi
  •Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
  •Psikoloji Bölümü

  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  İletişim Fakültesi

  Mühendislik Fakültesi
  •Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
  •Endüstri Mühendisliği Bölümü

  Sağlık Bilimleri Fakültesi
  •Beslenme Ve Diyetetik Bölümü
  > Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü
  > Hemşirelik Bölümü
  > Sağlık Yönetimi Bölümü
  .Spor Bilimleri Bölümü

  Tıp Fakültesi

  Enstitüler
  Fen Bilimleri Enstitüsü
  Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  Sosyal Bilimler Enstitüsü

  Meslek Yüksekokulları
  Meslek Yüksekokulu
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  İlgili Kişi :
  Adres1 : Gülsuyu Mah. Fevzi Çakmak Cad. Divan Sok. No: 1
  Adres2 : Maltepe/İstanbul
  Posta Kodu :
  Telefon : 0 216 458 08 08
  Faks : 0 216 589 84 85

  Internet Sitesi
  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Acıbadem Kurabiyesi Tarifi
 3. Dünyanın ilk üniversitesi Arkeolojik kazılarda Bulundu, Dünyanın ilk üniversitesi, mor yak
 4. Acıbadem Kurabiyesi nasıl yapılır, Acıbadem Kurabiyesi yemek tarifi
 5. Dünyanın En İyi İlk 500 Üniversitesi Arasında Bir Tane Türk Üniversitesi Yer Aldı !
 6. Acıbadem tatlısı nasıl yapılır
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş